افراد آنلاین
2 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 2

بیشتر...

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مختومقلی فراغی رکن هویتی و نماد هویت است

فرستنده magtymghuly در تاريخ ۱۳۹۷/۲/۲۳ ۳:۰۰:۰۰ (58 بار خوانده شده) فرهنگی
برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
وزیر فرهنگ وارشاداسلامی درآئین بزرگداشت دویست و هشتاد وپنجمین سالروز تولد شاعر و عارف شهیر ترکمن مختومقلی فراغی ، این شاعر وعارف را رکن هویتی و نماد هویت دانست و تصریح کرد: اندیشه ، آثار و محبوبیت مختومقلی، و جایگاه ارزشمند او نه تنها دربین مردم ایران بلکه درجهان گسترش یافته است.
سیدعباس صالحی به ویژگی های مختومقلی فراعی اشاره کرد وادامه داد:ویژگی های برتراین شاعر ترکمن ایرانی ، اورا دربین شاعران ایرانی ودر ردیف مولوی، حافظ، سعدی و فردوسی قرارداده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرامرزی بودن را از دیگر ویژگی های مختومقلی فراغی دانست و گفت: این شاعر سفرهای ریادی به کشورهای همسایه داشت، که این سفرها زمینه آشنایی ملل مختلف با اشعار و اندیشه های وی را فراهم می کرد.

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
صالحی هم چنین از برگزاری همایش فرامنطقه ای شعر و اندیشه مختومقلی فراغی در آینده ای نزدیک با همکاری کشور ترکمنستان خبر داد و گفت: فرامنطقه ای برگزار کردن مراسم این شاعر برای انتقال فکر و اندیشه وی ضروری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهارداشت : رنگین کمان اقوام ایرانی دراستان گلستان ستارگانی همچون مختومقلی دارد که باید آنها را به نسل جوان معرفی کرد.
وی از استان گلستان به عنوان گل قالی اقوام ایران نام برد و با ابراز خوشحالی از حضور در مراسم نکوداشت مختومقلی فراغی، تصریح کرد: این استان با طبیعت زیبا، موسیقی دل انگیز و آسمانی و اسب های تیز رو ، دارای مردمانی مهربان است.

صفحه مناسب چاپ 
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه